Dom Chleba

Dom Chleba

Dom Chleba – Bethlehem Osłowskie

Osła to mała wioska w południowo-zachodniej Polsce, która ma udokumentowane blisko 770 lat wiary katolickiej. Na końcu tej wioski stoi stary młyn, w którym niedawno zamieszkał Pan Jezus. Powstał tu Rekolekcyjny Dom Chleba, który jest otwarty dla wszystkich szukających Boga, pragnących wyciszenia oraz zasmakowania w rodzinnej atmosferze tego miejsca.

Czasową wspólnotę w Domu Chleba wraz z ojcem Markiem OMI tworzyli: Paweł z Siedlec, który po kilku ośrodkach resocjalizacji przez 11 miesięcy pobytu we wspólnocie zdał 8 egzaminów umożliwiających ukończenie szkoły średniej, a po zdanej maturze powrócił w rodzinne strony z zamiarem podjęcia studiów oraz Małgorzata z Mazur (koło Nidzicy), która po 5 miesiącach pobytu, w czasie których znalazła pracę, zakupiła samochód i wynajęła mieszkanie w pobliskiej Szczytnicy rozpoczynając samodzielne życie.

Rekolekcyjny Dom Chleba otwarty jest na wolontariuszy (studentów lub studentki)Serdecznie zapraszamy do nas osoby indywidualne (duchowne i świeckie) a także wspólnoty pragnące przeżyć dni skupienia czy rekolekcje. Dysponujemy około trzydziestoma miejscami noclegowymi. Za pobyt w Domu Chleba przyjmujemy dobrowolną ofiarę.


Bliższe informacje i zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu: 663 284 115.

Odsłony: 2035